Żarówki i źródła światła

Ciepła, zimna czy neutralna - jaka barwę światła wybrać?
Ciepła, zimna czy neutralna - jaka barwę światła wybrać?Żarówki LED pojawiły się jako zamiennik dla tradycyjnych żarówek w branży oświetleniowej. Są nie tylko bardziej wydajne i trwalsze w porównaniu do świetlówek kompaktowych, ale również dzięki postępowi technologii LED udało się pokonać przeszkody takie jak jakość światła - technicznie określana jako temperatura koloru LED.
Przeczytaj więcej
Włączniki światła – jak wybrać i gdzie umieścić?
Włączniki światła – jak wybrać i gdzie umieścić?Ogromny wybór włączników w ramach projektu przebudowy domu lub budowy nowego - może być zniechęcający. Jest tak wiele funkcji do rozważenia.
Przeczytaj więcej
Halogeny czy lampy LED?
Halogeny czy lampy LED? Mając na uwadze misję oszczędzania energii, zmniejszenie kosztów eksploatacji gospodarstw domowych, a także zmniejszenie wpływu na środowisko, warto jest wiedzieć jakie źródła światła wybrać.
Przeczytaj więcej
Żarówki LED z możliwością przyciemniania
Żarówki LED z możliwością przyciemniania

Żarówka LED jest jednym z najnowszych rozwiązań, które zmieniły oświetlenie domowe. Chociaż ta technika oświetlenia istnieje już od wielu lat, ostatnimi czasy wywiera ona największy wpływ na oświetlenie mieszkaniowe. Żarówki LED są również znane jako białe żarówki ze względu na białe światło, które zwykle zapewniają.


Przeczytaj więcej
Taśmy LED - jak wybrać?
Taśmy LED - jak wybrać? Taśma LED składa się z elastycznego paska i powierzchni, na której umieszczane są diody LED w regularnych odstępach. Stanowią one doskonałe uzupełnienie oświetlenia każdego domowego lub komercyjnego wnętrza. Są niedrogie i łatwe do zainstalowania, dzięki czemu mogą niemalże natychmiast zmienić nastrój i wygląd przestrzeni.
Przeczytaj więcej
Technologia LED a środowisko
Technologia LED a środowiskoDbanie o środowisko to zadanie, za które każdy powinien czuć się odpowiedzialny. Większość z nas zdaje sobie już sprawę z procesów takich jak chociażby recykling -  przyjaznych dla środowiska i pomagających zminimalizować ilość wytwarzanych przez nas odpadów. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z nowych i nadchodzących technologii, które możemy wykorzystać, aby pomóc zmniejszyć emisję dwutlenku węgla. Dobrym tego przykładem jest oświetlenie LED, które wpływa na środowisko jak najbardziej korzystnie.
Przeczytaj więcej
Żarówki LED czy zwykłe?
Żarówki LED czy zwykłe?Wybór źródła światła jeszcze jakiś czas temu był prawie żaden – jedyne o czym trzeba było zdecydować to moc żarówki. Czasy się zmieniają, technologia robi swoje, a w temacie oświetleniowym żarówki LED dla wielu wydają się oczywistym wyborem. Czy faktycznie najlepszym? Czy zwykłe żarówki nie będą lepsze? Spróbujmy pochylić się nad tym tematem!
Przeczytaj więcej