Wysyłka i odbiór zużytego sprzętu

Doświadczenie w wysyłce towarów w sklepie z asortymentem podobnym do naszego ma niebagatelne znaczenie. Sprzedawane przez nas towary w większości są szczególnie wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne, dlatego aby ustrzec się od problemów po dokonaniu zakupu warto zaufać sprawdzonej firmie. Nasze 20-letnie doświadczenie oraz współpraca tylko ze sprawdzonymi przewoźnikami minimalizuje ryzyko uszkodzenia oraz niepotrzebnych komplikacji.

 • P.H.U.Pudlex(„dystrybutor”) odnośnie zużytego sprzętu elektronicznego lub elektrycznego („sprzęt”), zgodnie z art. 37 ust. 1, 2 i 3Ustawy z dnia 11.09.2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym ma następujące obowiązki:

 • 1.dystrybutor obowiązany jest do nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych w punkcie sprzedaży, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt sprzedawany;

 • 2.dystrybutor, dostarczając nabywcy sprzęt przeznaczony dla gospodarstw domowych, obowiązany jest do nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych w miejscu dostawy tego sprzętu, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt dostarczony

 • 3.dystrybutor prowadzący jednostkę handlu detalicznego o powierzchni sprzedaży w rozumieniu art. 2 pkt 19 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wynoszącej co najmniej 400 m2 poświęconej sprzedaży sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych, jest obowiązany do nieodpłatnego przyjęcia w tej jednostce lub w jej bezpośredniej bliskości zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 25 cm, bez konieczności zakupu nowego sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych.

 • Zwracany sprzęt elektryczny i elektroniczny nie może stwarzać zagrożenia dla zdrowia lub życia osób przyjmujących zużyty sprzęt.P.H.U.Pudlex przyjmuje taki sprzęt.

Koszty wysyłki

  • Przedpłata na konto: 15zł.
  • Płatność przy odbiorze: 25zł (Wartość pobrania max. 3000zł).

Ważne

  • Zamówienia powyżej 600zł na terenie Polski dostarczamy na nasz koszt.
  • Koszty wysyłki za granicę uzgadniane są indywidualnie po kontakcie z obsługą sklepu.
  • Wszystkie towary dostarczamy kurierem Inpost. Obsługa sklepu do każdego zamówienia samodzielnie dobiera kuriera, który jest w stanie dostarczyć towar w zaproponowanej cenie przesyłki.
  • Sztukaterię i szyno przewody wysyłamy tylko po przedpłacie na konto

Prosimy o sprawdzenie zawartości przesyłki w momencie odbioru towaru. Podpisując się pod odbiorem przesyłki, oświadcza się jednocześnie, że towar dotarł w stanie nienaruszonym, co znacząco utrudnia późniejsze reklamacje u spedytora. W przypadku uszkodzeń prosimy o sporządzenie protokołu szkody oraz niezwłoczny kontakt ze sklepem.

pixel