Blog

Optyczna zmiana wnętrza dzięki sztukaterii

Optyczna zmiana wnętrza dzięki sztukateriiCzasami przestrzeń, z którą pracujesz, jest idealnie skonfigurowana i wystarczy kilka drobnych poprawek. Innym razem musisz świadomie pracować nad zmianą całego postrzegania pokoju. Przy tych sytuacjach, chodzi przede wszystkim o wykorzystanie mocy iluzji optycznych w ramach projektowania wnętrz, aby stworzyć oczekiwaną i pożądaną zmianę.
Przeczytaj więcej

Jakie oświetlenie do kuchni?

Jakie oświetlenie do kuchni?Oświetlenie Twojej kuchni nie musi być skomplikowaną kwestią, ale na pewno musi być warstwowe. Najczęstszym błędem, jaki popełniają ludzie, jest próba oświetlenia całej kuchni za pomocą jednej oprawy umieszczonej centralnie w suficie. Kończy się to „świecącą bombą” wizualnie obezwładniającą wszystko co znajduje się w przestrzeni - w tym rodzinę i przyjaciół.
Przeczytaj więcej

Jak połączyć listwy elewacyjne?

Jak połączyć listwy elewacyjne?Mało jest tak pięknych dekoracji jak sztukateria elewacyjna. By móc jednak w pełni cieszyć się jej pięknem, konieczne jest prawidłowe zainstalowanie każdego elementu. Jakiekolwiek niedociągnięcie nie tylko niekorzystanie odbije się na wizualnym efekcie końcowym pracy, ale też z całą pewnością będzie mieć negatywny wpływ na wartość użytkową całej konstrukcji. O tym jak prawidłowo połączyć listwy elewacyjne i ogólnie uzyskać zadowalający efekt końcowy takiego montażu – w dzisiejszym artykule.
Przeczytaj więcej

Oświetlenie ogrodowe

Oświetlenie ogrodoweJeśli zastanawiasz się nad oświetleniem swojego ogrodu pamiętaj, że nie musisz się o nic martwić, ponieważ dzisiejszy rynek daje nam naprawdę sporo opcji do wyboru. Zapoznaj się z poniższymi poradami i pomysłami dotyczącymi oświetlenia ogrodu, aby wiedzieć jak nie tylko pięknie oświetlić ogród, ale też zastosować odpowiednie oświetlenie zewnętrzne do wykonania określonego zadania.
Przeczytaj więcej

Aranżacja wnętrza - dekoracyjne listwy i sztukateria

Aranżacja wnętrza - dekoracyjne listwy i sztukateriaAranżacja wnętrza jest niczym jej makijaż. Dzisiaj jednak nie stanowi ona żadnego problemu, bowiem mamy do dyspozycji rozliczne rozwiązania. Szczególną wagę chcemy dzisiaj przyłożyć do listew dekoracyjnych i sztukaterii, które w bardzo osobliwy sposób są w stanie poprawić ogólny wygląd i projekt domu. Panele te mogą ożywić każde wnętrze – jest ich tak szeroki wybór, a każda opcja nadaje pomieszczeniu inny wygląd i wyróżnia go w inny sposób.
Przeczytaj więcej

Oświetlenie obrazów

Oświetlenie obrazówOświetlenie w Twojej galerii sztuki odgrywa bardzo ważną rolę. Oświetlenie wnętrza będzie miało wpływ nie tylko na oprawę oświetleniową, ale także na estetykę dzieła sztuki. W rzeczywistości można spojrzeć na oświetlenie również jako na dzieło sztuki, o tyle o ile – zostało ono dobrane w odpowiedni sposób. Często jednak jest całkiem inaczej, a nieodpowiednio dobrane lampy mogą doprowadzić do zmniejszenia widoczności przestrzeni w galerii a nawet tego, że całkowicie straci swój urok. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jak wykorzystać oświetlenie w celu jak najlepszego podkreślenia piękna obrazów. Poniżej znajduje się kilka prostych porad dotyczących oświetlenia galerii sztuki, które pomogą Ci uzyskasz w tym miejscu, jak najpiękniejsze wrażenia wizualne.
Przeczytaj więcej

Oświetlenie ciągów komunikacyjnych

Oświetlenie ciągów komunikacyjnychMożliwość swobodnego i wygodnego przemieszczania się w ciągach komunikacyjnych (zarówno w domu, jak i w dowolnym innym miejscu) to duże wyzwanie, które jednak można skutecznie osiągnąć przez pamiętanie o kilku najważniejszych zasadach. Z całej gamy wytycznych, jedną z najważniejszych jest odpowiednie oświetlenie. Rzućmy okiem na kilka propozycji oświetleniowych, które nadają się do oświetlenia dowolnego ciągu komunikacyjnego.
Przeczytaj więcej

Oświetlenie LED vs żarówki energooszczędne

Oświetlenie LED vs żarówki energooszczędneJeśli wciąż zastanawiasz się, nad energooszczędną alternatywą do wyboru zamiast typowych żarówek - masz mało czasu. Żarówki żarowe są już niemalże reliktem minionych czasów. Ponieważ oświetlenie naszych domów stanowi około jednej czwartej naszych rachunków za energię elektryczną, nowe energooszczędne żarówki na dłuższą metę pozwolą nam zaoszczędzić pieniądze. Ale które powinniśmy wybrać?
Przeczytaj więcej
pixel