Sztukateria i dodatki

Jak zamontować listwy przysufitowe?
Jak zamontować listwy przysufitowe?Sztukateria wewnętrzna na przestrzeni ostatnich lat mocno zyskała na popularności. Wśród wielu opcji, z jakich można korzystać w tym zakresie jednymi z najczęściej wybieranych są listwy przysufitowe.
Przeczytaj więcej
Jak zabudować karnisz?
Jak zabudować karnisz?Karnisz to niemalże obowiązkowy element każdego domowego wnętrza – co nie znaczy, że musi w nim grać pierwsze skrzypce. Dla prawdziwych estetów pojawiły się bowiem rozwiązania pozwalające na gustowne oporządzenie tego elementu wyposażenia: możliwość zabudowania.
Przeczytaj więcej
Jak stosować sztukaterię na ścianach?
Jak stosować sztukaterię na ścianach?

Sztukateria jest obecnie tak popularnym wykończeniem ścian, iż można dostać ją z łatwością w szerokiej gamie stylów, kolorów i profili. W każdym przypadku faktycznie może zdziałać cuda, jeśli chodzi o wystrój pokoju. Jednak niektórzy domowi fachowcy mają problem z dopasowaniem kątów i instalacją długich listew ozdobnych wzdłuż ścian. Wiele osób uważa tę pracę za frustrującą lub zastraszającą i unika instalacji sztukaterii z tego powodu.


Przeczytaj więcej
Łuki i zdobienia w sztukaterii
Łuki i zdobienia w sztukateriiDzięki różnorodnym zastosowaniom i wielu inspiracjom – sztukateria jest używana od setek lat. Tradycyjne sztukaterie to mieszanina cementowa dodawana do piasku lub wapna, jednak nowoczesne technologie pozwoliły, by sztukateria była tworzona z udziałem bardziej przystępnych technik i materiałów. Co ważne, bez względu na to w jakim stylu i wzorze sztukaterię się wybierze - ona zawsze wnosi do posiadłości poczucie stylu i trwałości.
Przeczytaj więcej
Jaki klej do sztukaterii?
Jaki klej do sztukaterii? Sztukateria w przeważającej mierze odnosi się do mieszaniny cementu, wapna i piasku, która jest używana do pokrywania ścian i sufitów. Zwykle nie jest ona wykorzystywana jako główny materiał budowlany, ale może być stosowana do pokrywania: betonu, cegieł, innych mniej atrakcyjnych wizualnie materiałów.
Przeczytaj więcej