Jaki klej do sztukaterii?

2017-11-09
Jaki klej do sztukaterii? Sztukateria w przeważającej mierze odnosi się do mieszaniny cementu, wapna i piasku, która jest używana do pokrywania ścian i sufitów. Zwykle nie jest ona wykorzystywana jako główny materiał budowlany, ale może być stosowana do pokrywania:
  • betonu,
  • cegieł,
  • innych mniej atrakcyjnych wizualnie materiałów.
Podobnie jak w przypadku większości produktów cementowych, wiele klejów nie zadziała na sztukateriach zbyt skutecznie, stąd chcąc ozdobić dom czymś tak pięknym jak Rozeta B2021 Mardom Decor 77,5 x 51 cm trzeba się trochę podszkolić.

Klej do sztukaterii

Dzisiejsi producenci sztukaterii wyszli naprzeciw potrzebom Klientów oferując im oprócz tych pięknych zdobień również kleje, które po prostu działają. Poniżej kilka przykładów konkretnych produktów, które mogą być dobrym wyborem.

Klej Decofix Extra do sztukaterii Orac Decor

Klej Decofix Extra FX210 80ml do sztukaterii Orac Decor to bardzo interesująca i przystępna cenowo propozycja. Jest przezroczysty i wyróżnia się zastosowaniem do uzyskania najlepszych połączeń końcówek pomiędzy listwami sztukateryjnymi. Wystarczy pokryte klejem profile docisnąć do siebie i usunąć nadmiar środka zanim stwardnieje. Wystarczy poczekać 2 godziny i listwy będą porządnie sklejone.

Klej Mardom Decor fix EXTRA Mardom Decor

Klej Mardom Decor fix EXTRA Mardom Decor  podobnie jak propozycja powyżej najlepiej sprawdza się jeśli chodzi o klejenie listew w połączeniach i spoinowaniach - szczególnie zalecany do zastosowania w przypadku sztukaterii tej samej marki, co zapewnia 100% dopasowanie i skuteczność. Wyróżnia się na tle innych opcji, że nie tylko klei, ale też kapitalnie uszczelnia znajdujące się pomiędzy elementami łączenia.

Klej ALDEFIX P5 310 ml do sztukaterii NMC

Klej ALDEFIX P5 310 ml do sztukaterii NMC  został stworzony z myślą o sztukaterii NMC pochodzącej z kolekcji Nomastyl, Arstyl – jest naprawdę przepiękna, warto ją rozważyć. To bardzo porządny produkt, bowiem przysłuży się nie tylko do spoinowania, ale też do niwelowania nierówności ścian. Jeśli szuka się czegoś do szpachlowania połączeń miedzy listwami, także spełni swoją funkcję. Klej jest sprzedawany w opakowaniach o pojemności 310 ml, co jest wystarczającą ilością do montażu. Dostępny w przystępnej cenie.  

Podsumowując – czego dokładnie szukać w kleju do sztukaterii?

Najważniejsze jest, by klej którego wybieramy do sztukaterii był naprawdę wytrzymały. Formuła kleju winna zapewniać długotrwałe, silne wiązanie. Musi też być to substancja wypełniająca szczelnie i trwale. Zalecana jest ponadto w 100% wodoodporna formuła kleju, gdyś taka naprawdę doskonale nadaje się do projektów wewnętrznych i zewnętrznych.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixel